Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/karajar/public_html/inc/config.php on line 16
هيئت تيروكمان كرج


 


شروع بازی بی شباهت به کشمکش بین دو نیروی برابر نبود.هر دو تیم سعی می کردند بازی خوبی ارائه نمایند وداوران بازی را به خوبی کنترل میکردند .به هرحال پس از پایان وقت اول،جریان بازی دگرگون شد . آثار خشم و عصبانیت در چهره بازیکنان و مربیان پدیدار شد .ابتدا از مربی تیم میزبان فول فنی گرفته شد، سپس خطای یکی از بازیکنان این تیم ومتعاقب آن خطای یک با زیکن دیگر وبعد دو رفتار غیر ورزشکارانه وبازی به همین منوال ادامه یافت.
همانطور که می بینید اگر شما خطای فنی خودر ا کم کنید واگر خشم خود را کنترل نکنید شاید در بازی برنده شوید ولی قطعا کنترل خود بر بازی را از دست خواهید داد. شما اگر حالت پرخاشگری داشته وبه همه توهین کنید با توهین آنان روبرو خواهید شد. به هر حال اگر شما یا داور همکارتان اعلام یک خطای بی مورد کرده باشید یا یک خطای محرز را نگرفته باشید ، بایدانتظار خشم مربی وبازیکنان را داشته باشید. اگر برداشت شما در یکی از لحظات حساس بازی نادرست باشد ، تحمل عکس العمل های شدید شرکت کنندگان برای شما دشوار خواهد بود . شما باید آنچه را که لازم است ببینید وآنچه را باید بشنوید ، بشنوید.
در اینگونه موارد بایدآتش نشان باشید نه آتش افروز.
شرکت کننددگان در بازی را آرام کنید، با آنها ارتباط برقرار کنید ، لازم نیست به موعظه طولانی بپردازید ولی می توانید مفید و مختصر مساله را توضیح دهید . خطای فنی را آخرین وسیله تلقی کنید و فقط در موارد اضطراری از آن استفاده کنید . حتی اگر همه کنترل اعصاب خود را از دست دادند، داور باید خونسردی و متانت خود را حفظ کند. گاهی بازیکنان ومربیان می توانند دوستانه یا برادرانه شکایت داشته باشند وما باید با چند کلمه حرف آرام با لبخند یا یک دست نوازشگر آنها را آرام سازیم . اگر یک با توانستید با مربیان و بازیکنان چنین رابطه ای برقرار کنید ، بار دوم که وارد زمین میشوید آثار رفتار خود را در نگاه های مثبت آنان خواهید دید.
همیشه در نظر داشته باشید که داور حق ندارد عصبانی شود و در حالت خشم تصمیم گیری کند. چنین حرکتی کاملا غیر منطقی وغیرحرفه ای است. بزرگترین اشتباهی که یک داور میتواند مرتکب شود این است که بخواهد بازی را فدا کند تا کنترل برآن را از دست ندهند. در پایان برای اینکه کنترل بازی را از دست ندهید ، باید بدانید در بازی چه میگذرد ، برای مواجه با اعتراض خط معقولی را ترسیم کنید ، سعی کنید حلال مشکلات باشید نه مشکل ساز.
برای تحقق این هدف باید مهارتهای روحی و روانشناسی خودرا توسعه دهید، در غیر اینصورت باید در بازیهای خود انتظار مشکلات را داشته باشید. 
 صفحه اصلي | اخبار و تازه ها | جستجو | تماس با ما
كليه حقوق و مطالب اين سايت متعلق است به هيئت تيروكمان استان البرز
© Copyright 2014 Allright Reserved To Alborz Archery , Design By Zomorrod